


| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Max Power Dissipation | 500 mW |
| Max Collector Current | 1 A |
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 100 V |
| Transition Frequency | 120 MHz |
Stock: 11
Distributors
pcbx
Unit Price$0.35357
Ext.Price$0.35357
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.35357 | $0.35357 |
| 10 | $0.34608 | $3.46080 |
| 25 | $0.34378 | $8.59450 |
| 50 | $0.34149 | $17.07450 |
| 100 | $0.33921 | $33.92100 |
